Wszystko o problemach z potencją

Home  >>  problemy z potencją  >>  Wszystko o problemach z potencją

Wszystko o problemach z potencją

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, gdyż właściwa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie oraz kondycję seksualną na długi czas.

Testosteron rządzi

Najważniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twoje ciało, wyzwalane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu życia.

Na początku w brzuchu matki

Metoda wiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk czy jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) stymulują tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różnorodne zmiany w organizmie oraz zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W czasie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, cały czas trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym objawem pracy testosteronu jest porost włosów w kilku częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj tadalis

Comments are closed.